Milli Məclisin tarixi

III Çağırış

Üçüncü çağırış Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin
deputatları haqqında seçildikləri tarixə olan qısa

M Ə L U M A T L A R

Soyadı, adı,
atasının adı

 Doğum ili

 Təhsili

 Partiya
mənsubiyyəti

 Seçildiyi seçki dairəsinin
nömrəsi və adı

Səlahiyyətlərinə
xitam verildiyi tarix

Talıbov Vasif
Yusif oğlu
 1960 Ali YAP-ın üzvü 1 saylı Şərur – Sədərək 
Həbibbəyli İsa
Əkbər oğlu
 1949 Ali YAP-ın üzvü 2 saylı Şərur seçki dairəci 
Möhbalıyev Səttar
Suliddin oğlu
 1955 Ali Bitərəf 3 saylı Babək-Kəngərli seçki dairəsi 
İbrahimov Eldar
Rza oğlu
 1945 Ali YAP-ın üzvü 4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi 
Novruzov Siyavuş
Dünyamalı oğlu
1969 Ali YAP-ın üzvü

 5 saylı Şahbuz - Babək seçki dairəsi

 
Hacıyev İsmayıl
Muxtar oğlu
 1951 Ali YAP-ın üzvü 6 saylı Culfa - Babək seçki dairəsi 
Naibov-Əylisli Əkrəm
Nəcəf oğlu
 1937 Ali Bitərəf 7 saylı Ordubad - Culfa seçki dairəsi 
Səmədbəyli Arzu
Həbib oğlu
 1962 AliMüsavat Partiyasının üzvü  8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi 
Cəbrayılov Rafael
Kamil oğlu
 1958 Ali Bitərəf 9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi 
Musayev Madər
Ələsgər oğlu
 1947 Ali  Bitərəf  10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi 
Ələsgərov Murtuz
Nəcəf oğlu
 1928 Ali

 YAP-ın üzvü

 11 saylı Qaradağ seçki dairəsi 
Zabelin Mixail
Yuryeviç
 1946 Ali YAP-ın üzvü 12 saylı Qaradağ - Binəqədi - Yasamal seçki dairəsi 
Əliyev Rauf
Asif oğlu
 1956 Ali YAP-ın üzvü 13 saylı Əzizbəyov birinci seçki dairəsi   
Əliyeva Mehriban
Arif qızı
 1964 Ali YAP-ın üzvü 14 saylı Əzizbəyov ikinci seçki dairəsi 
Əhmədova Gülər Mikayıl qızı 1965 Ali YAP-ın üzvü 15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi 
Məhərrəmov Abel
Məmmədəli oğlu
 1950 Ali YAP-ın üzvü 16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi 
      
Həsənli Cəmil
Poladxan oğlu
 1952 Ali Bitərəf 18 saylı Nərimanov - Nizami seçki dairəsi 
Əhmədov Əli
Cavad oğlu
 1953 Ali YAP-ın üzvü 19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi 
Əliyev Adil
Abış oğlu
 1969 Ali Bitərəf 20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi 
Quliyev Ülvi
Zahid oğlu
 1966 Ali Bitərəf 21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi 
Mollazadə Asim
Nazim oğlu
 1953 AliAzərbaycan Demokratik İslahatlar Siyasi Partiyasının üzvü 22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi 
Səmədzadə Ziyad
Əliabbas oğlu
 1940 Ali Bitərəf 23 saylı Nəsimi - Səbail seçki dairəsi 
Abdullayev Rövnəq
İbrahim oğlu
 1965 Ali YAP-ın üzvü 24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi 
Abdullayev Hüseyin Abbas oğlu 1967 Ali Bitərəf 25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi 2007-ci il
Mustafa Fazil
Qəzənfər oğlu
 1965 Ali Böyük Quruluş Partiyasının
Üzvü
 26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi 
Zeynalov Fərrux
Məmmədnəbi oğlu
 1942 Ali Bitərəf 27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi 
Quliyev Eldar
Allahyar oğlu
 1951 Ali Bitərəf 28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi 
Muradov Fuad
Rauf oğlu
 1979 Ali Bitərəf 29 saylı Səbail seçki dairəsi 
Məmmədxanov Anar
Camali oğlu
 1970 Ali Bitərəf 30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi 
Vəliyev Əhməd
Abdulkərim oğlu
 1946 Ali YAP-ın üzvü 31 saylı Siraxanı ikinci seçki dairəsi 
Abıyev Ağacan
Qulam oğlu
 1937 Ali YAP-ın üzvü 32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi 
Mirələmov Hüseynbala
Fazil oğlu
 1945 Ali YAP-ın üzvü 33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi 
Nəsibli Nəsib
Loğman oğlu
 1956 AliMüsavat Partiyasının
üzvü
 34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi 
Ağazadə İqbal
Fehruz oğlu
 1968 AliAzərbaycan Ümid Partiyasının
üzvü
 35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi 
Seyidov Səməd
İsmayıl oğlu
 1964 Ali YAP-ın üzvü 36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi 
Abbasov Aydın
Abbas oğlu
 1976 Ali Bitərəf 37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi 
Hacıyev Asəf
Hacı oğlu    
 1951 Ali YAP-ın üzvü 38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi 
Məmmədov Vidadi
Yunis oğlu
 1947 Ali YAP-ın üzvü 39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi 
Quliyev Musa
İsa oğlu
 1961 Ali YAP-ın üzvü

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

 
İsrafilov İkram
İsrail oğlu
1964Ali  Müsavat Partiyasının
üzvü
 41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi 
Kərimov Məcid
Zahid oğlu
1958Ali  YAP-ın üzvü 42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi 
İsgəndərov Nizami
Zaman oğlu
 1965 Ali  YAP-ın üzvü 43 saylı Sumqayıt ücüncü seçki dairəsi 
Tağıyev Baba
Əli oğlu
 1961 Ali  Bitərəf 44 saylı Sumqayıt-Abşeron seçki dairəsi 
Əsədov Oqtay
Sabir oğlu
 1955 Ali  YAP-ın üzvü 45 saylı Abşeron seçki dairəsi 
Quliyev Azay
Əjdər oğlu
 1971 Ali  Bitərəf 46 saylı Əli - Bayramlı seçki dairəsi 
Mirzəzadə Aydın
Böyükkişi oğlu
 1957 Ali  YAP-ın üzvü 47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi 
Məmmədov İlham
Kazım oğlu
 1962 Ali  YAP-ın üzvü 48 saylı Yevlax seçki dairəsi 
Hüseynov Əli
Məhəmməd oğlu
 1968 Ali  YAP-ın üzvü  49 saylı Yevlax - Mingəçevir seçki dairəsi 
Xanlarova Zeynəb
Yəhya qızı
 1936 Ali Bitərəf 50 saylı Qobustan-Xızı–Quba seçki dairəsi 
Günəşov Xəlilbəy
Günəş oğlu
 1957 Ali  Bitərəf  51 saylı Qusar seçki dairəsi 
Əhmədov Vahid
Qazməmməd oğlu
 1947Ali  Bitərəf  52 saylı Quba seçki dairəsi 
Abramov Yevda
Sasunoviç
 1948 Ali  YAP-ın üzvü  53 saylı Quba - Qusar seçki dairəsi 
Süleymanov Tahir
Süleyman oğlu
 1948 Ali YAP-ın üzvü 54 saylı Dəvəçi-Siyəzən seçki dairəsi 
Abbasova Lalə
Gülbaba qızı
 1955 Ali  Bitərəf 55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi 
Xudiyev Nizami
Mənaf oğlu
 1949 Ali  YAP-ın üzvü  56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi 
Qəribov Fərhad
Həsən oğlu
 1952 Ali  YAP-ın üzvü  57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi 
Hüseynov Rafael
Baba oğlu
 1954 Ali  Bitərəf  58 saylı Hacıqabul - Kurdəmir seçki dairəsi 
Abdullayev Əkrəm
Kamal oğlu
 1975 Ali  YAP-ın üzvü 59 saylı Salyan seçki dairəsi 
Ağamalı Fəzail
Rəhim oğlu
 1947 Ali  Ana Vətən Partiyasının üzvü 60 saylı Salyan - Neftçala seçki dairəsi 
Rəhimzadə Arif
Qafar oğlu
 1941 Ali  YAP-ın üzvü 61 saylı Neftçala seçki dairəsi 
Əliyev Cəlal
Əlirza oğlu
 1928 Ali  YAP-ın üzvü  62 saylı Saatlı seçki dairəsi 
Hüseyn Pənah
Çodar oğlu
 1957 Ali  Azərbaycan Xalq Partiyasının üzvü  63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi 
Xəlilov Rüstəm
Gülabba oğlu
 1958 Ali  YAP-ın üzvü  64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi 
Əhmədov Gülhüseyn
Əliəhməd oğlu
 1955 Ali  YAP-ın üzvü  65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi 
Kazımlı Xanhüseyn
Hüseynağa oğlu
 1942 Ali  Azərbaycan Sosial Rifah Partiyasının üzvü 66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi 
Həsənov Aydın
Xanhüseyn oğlu
 1942 Ali  Bitərəf 67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi 
Kazımov Mirkazım
Məhəmməd oğlu
 1950 Ali YAP-ın üzvü 68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi 
İbrahimli Fəzail
Feyruz oğlu
 1951 Ali Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının üzvü 69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar
seçki dairəsi
 
Abıyev Əhəd
Mikayıl oğlu
 1958 Ali  YAP-ın üzvü 70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi 
Axundova Elmira
Hüseyn qızı
 1953 Ali  Bitərəf 71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi 
Rüstəmxanlı Sabir
Xudu oğlu
 1946 Ali  Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının üzvü 72 saylı Yardımlı – Masallı seçki dairəsi 
Quliyev Rüfət
Atakişi oğlu
 1963 Ali  Bitərəf 73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi 
Rəcəbli Hadi
Musa oğlu
 1947 Ali  YAP-ın üzvü 74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi 
Paşazadə Cavanşir
Hümmət oğlu
 1953 Ali YAP-ın üzvü 75 saylı Lənkəran – Masallı seçki dairəsi 
Əsgərov Ziyafət
Abbas oğlu
 1963 Ali YAP-ın üzvü 76 saylı Lənkəran – Astara seçki dairəsi 
Əliyev Vasif
İzzət oğlu
 1941 Ali YAP-ın üzvü 77 saylı Astara seçki dairəsi 
Qənbərov Miri
Əhəd oğlu
 1935 Ali YAP-ın üzvü 78 saylı Lerik - Lənkəran seçki dairəsi 
Əkbərli İltizam
Nizam oğlu
 1957 Ali Müsavat Partiyasının üzvü 79 saylı İmişli seçki dairəsi 
Əhmədov Əhəd
Abbas oğlu
 1967 Ali Bitərəf 80 saylı İmişli - Beyləqan seçki dairəsi 
Məmmədov Səfər
Musa oğlu
 1951 Ali YAP-ın üzvü 81 saylı Beyləqan seçki dairəsi 
Rzayev Tahir
Musa oğlu
 1950 Ali  YAP-ın üzvü

 82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

 
Abbasov Aqil
Məhəmməd oğlu
 1953 Ali Bitərəf 83 saylı Ağcabədi - Ağdam seçki dairəsi 
Muradova Bahar
Əvəz qızı
 1962 Ali  YAP-ın üzvü  84 saylı Füzuli seçki dairəsi 
İbrahimbəyov Maqsud Məmmədibrahim oğlu 1935 Ali  Bitərəf 85 saylı Şamaxı seçki dairəsi 
Aslanov Novruzəli
Davud oğlu
 1963 Ali Bitərəf 86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi  
Cavadov Ərəstun
Nurəddin oğlu
 1948 Ali YAP-ın üzvü 87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi 
Hacıyev Sabir
Kamal oğlu
 1954 Ali Vətəndaş Birliyi Partiyasının üzvü 88 saylı Göyçay seçki dairəsi 
Hacıyev Şəmsəddin
Hümmət oğlu
 1950 Ali YAP-ın üzvü 89 saylı Göyçay – Ağdaş seçki dairəsi 
Əsədullayev Çingiz
Rauf oğlu
 1960 Ali Bitərəf 90 saylı Ağdaş seçki dairəsi 
Məmmədov Elton
Arzuman oğlu
 1954 Ali Bitərəf 91 saylı Ucar seçki dairəsi
 
Əliyeva Jalə
Fazil qızı
 1966 Ali Bitərəf 92 saylı Zərdab - Ucar seçki dairəsi 
Orucov Zahid
Məhərrəm oğlu
 1972 Ali Ana Vətən Partiyasının üzvü 93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi 
Baxşəliyeva Gövhər
Baxşəli qızı
 1954 Ali Bitərəf 94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi 
Quliyeva Aynur
Camal qızı
 1975 Ali Müsavat Partiyasının üzvü 95 saylı Tərtər seçki dairəsi 
Hacıbəyli Gültəkin
Yunis qızı
 1973 Ali Bitərəf 96 saylı Goranboy - Naftalan seçki dairəsi 
Həsənquliyev Qüdrət
Müzəffər oğlu
 1965 Ali Bütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının üzvü 97 saylı Goranboy Ağdam-Tərtər seçki dairəsi 
Əmiraslanov Azər
Kamal oğlu
 1971 Ali Bitərəf 98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi  2008-ci il
İbrahimgızı Məlahət İbrahim qızı 1958 Ali YAP-ın üzvü 99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi 
Qurbanlı Mübariz
Qəhrəman oğlu
 1954 Ali YAP-ın üzvü 100 saylı Şəmkir - Daşkəsən seçki dairəsi 
Rzayev Rövşən
Şükür oğlu
 1962 Ali Bitərəf 101 saylı Xanlar - Daşkəsən seçki dairəsi 
Ələsgərov Valeh
Feyruz oğlu
 1946 Ali Bitərəf 102 saylı Samux - Şəmkir seçki dairəsi 
Məmmədhəsənov Rafiq
Musa oğlu
 1945 Ali YAP-ın üzvü 103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi 
Məmmədov Nazim
Hüseyn oğlu
 1963 Ali YAP-ın üzvü 104 saylı Gədəbəy - Tovuz seçki dairəsi 
Paşayeva Qənirə
Ələsgər qızı
 1975 Ali Bitərəf 105 saylı Tovuz seçki dairəsi 
İsmayılov İlyas
Abbas oğlu
 1938 Ali Ədalət Partiyasının üzvü 106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi 
Vəkilov Vaqif
Səməd oğlu
 1939 Ali Bitərəf 107 saylı Qazax seçki dairəsi 
Cəfərov Nizami
Qulu oğlu
 1959 Ali YAP-ın üzvü 108 saylı Ağstafa seçki dairəsi 
Aslanova Rəbiyyət
Nurullah qızı
 1951 Ali YAP-ın üzvü 109 saylı Balakən seçki dairəsi 
Atayev Hikmət
İsmayıl oğlu
 1953 Ali YAP-ın üzvü 110 saylı Zaqatala 
Xəlilov Dünyamin
Zakir oğlu
 1961 Ali Bitərəf 111 saylı Zaqatala - Balakən seçki dairəsi 
Kərimli Azər
Şəmşid oğlu
 1964 Ali Bitərəf 112 saylı Qax seçki dairəsi 
Məsimli Əli
Əhməd oğlu
 1953 Ali Bitərəf 113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi 
Mahmudov Yaqub
Mikayıl oğlu
 1939 Ali YAP-ın üzvü 114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi 
Şükürov Məjlum
Şükür oğlu
 1954 Ali YAP-ın üzvü 115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi 
Heydərov Fəttah
Səməd oğlu
 1938 Ali Bitərəf 116 saylı Qəbələ seçki dairəsi 
Qurbanov Eyvaz
Daşdəmir oğlu
 1963 Ali YAP-ın üzvü 117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi 
Əliyev Bəxtiyar
Həmzə oğlu
 1961 Ali Bitərəf  118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi 
Sadıqov Bəxtiyar
Yusif oğlu
 1951 Ali YAP-ın üzvü 119 saylı Ağdam kənd
seçki dairəsi
 
Şahverdiyev Astan
Nuşrəvan oğlu
 1947 Ali YAP-ın üzvü 120 saylı Cəbrayil - Qubadlı seçki dairəsi 
Hətəmov Sevindik
Hacağa oğlu
 1963 Ali YAP-ın üzvü 121 saylı Laçın seçki dairəsi 
Məmmədova Havva
İsa qızı
 1958 Ali Bitərəf 122 saylı Xankəndi seçki dairəsi 
Qurbanov Cavid
Qənbər oğlu
 1958 Ali YAP-ın üzvü 123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi 
Məmmədov Elman
Camal oğlu
 1950 Ali YAP-ın üzvü 124 saylı Şuşa-Füzuli-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi 
İsmayılov İmamverdi
İbiş oğlu
 1958 Ali YAP-ın üzvü 125 saylı Zəngilan - Qubadllı seçki dairəsi 
Müəllif hüquqları qorunur.
© Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi, 2007
İstifadə qaydaları | Ünvan | Linklər | Saytın xəritəsi